Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da büyük-orta şirketlerin yüzde 68'i yapay zeka kullanıyor

TAdviser ve Huawei'in Tehnoserv ile ortaklaşa gerçekleştirdiği yeni bir araştırma, 2020 yılında Rusya'daki büyük ve orta segment şirketlerin yüzde 68'inin yapay zeka teknolojilerinden yararlandığını ortaya koydu. Şirketlerin yüzde 24'lük bir bölümü de 2-4 yıl içerisinde yapay zekayı işlerine entegre etmek niyetinde.
 
Öte yandan ankete katılan şirketlerin yüzde 38'lik bir bölümü, yapay zeka platformu seçiminde yaptırım riskini dikkate alıyor.
 
Konuyu haber yapan İzvestiya gazetesi, geçtiğimiz yıl şirketlerin yüzde 52'sinin yapay zeka kullanımına ayırdıkları bütçeleri yüzde 10-20 oranında arttırdığını yazdı. Yapay zeka kullanımının bir yandan ciro artışını sağlarken, diğer yandan masrafları azaltması nedeniyle, önümüzdeki iki-üç yıl içerisinde yapay zeka entegrasyonunun yüzde 50'nin üzerinde artış göstermesi bekleniyor.
 
Gazeteye konuşan bir hipermarket zinciri temsilcisi, yapay zeka kullandıkları alanlar arasında stok planlaması ve personel seçimini sayıyor. Aynı temsilci, raflardaki ürünlerin tazeliğini tespit etmek için yapay zekayla donatılmış görüntü tanıma teknolojilerini kullanmak niyetinde olduklarını söylüyor.
 
14.1.2021

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronanın esir aldığı hayatımız sizce ne zaman 'normale' dönecek?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi