Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rus profesör uyardı: "Kasım ortasında günlük ölümler 800'ü geçebilir"

Rusya'da koronavirüs kaynaklı ölümler 300 sınırını aşarak rekor kırdı. 21 Ekim Çarşamba günü hayatını kaybedenlerin sayısı 317 oldu. Peki pandemi nereye doğru yol alıyor? İkinci dalganın zirvesi ne zaman görülecek? Komsomolskaya Pravda gazetesi, bu soruları Seçenyov Sağlık Yüksek Okulu'ndan Prof. Dr. Artyom Gil'e yöneltti.
 
Günlük vaka artış ortalamasının 230 olduğuna dikkat çeken Artyom Gil, bu temponun sürmesi ve yeni önlemler alınmaması durumuda, kasım ortasına doğru günlük vaka sayısının 20 bini aşacağını dile getiriyor. Yüzde 4,2'lik ölüm oranı ile birlikte bu her gün ortalama 840 insanın hayatını kaybetmesi anlamına gelecek.
 
Artyom Gil, çeşitli teknik sebeplerden dolayı vaka ve ölüm sayılarının gerçek sayının altında kalması olasılığına da işaret ediyor. Gil'e göre, hasta olduğu halde testi negatif çıkan, ya da doktora başvurmayan çok sayıda insan olduğu düşünülürse bu, gerçek vaka ve ölüm sayılarının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.
 
Rus uzmanın dile getirdiği bu bakış açısına göre, kasım ortasında gerçek günlük vaka sayısı 40 binlere, ölüm sayısı da 2 bine çıkabilir.
 
23.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi