Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Putin aşıdan 100 milyar dolar bekliyor, yeni 'sıkı kısıtlama' düşünmüyor

VIDEO// Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesinde koronavirüse karşı geliştirilen aşıların dünya pazarında 100 milyar dolar ciroya ulaşabileceği tahminini dile getirdi. Rusya Sanayiciler ve İşverenler Birliği ( RUIE ) yönetim kurulu üyeleriyle görüşmesinde Putin, iş dünyasına gerekli miktarda aşırı üretimi için "daha geniş katılım göstermeleri" çağrısında bulundu.

Putin, üçüncü COVID-19 aşısının da yakında Rusya'da tescil edileceğini hatırlattı, tüm ilaçların etkili bir şekilde çalıştığını söyledi ve "Bu hem iyi bir iş, hem de parlak bir insani ürün" dedi.

Rus lider ayrıca, Rusya'nın yabancı ülkelerdeki işletmelerde kendi koronavirüs aşısının üretimini organize etmeye hazır olduğunu ancak ilk aşamada Rusya içinde aşılamanın öncelikli bir görev olmaya devam ettiğini belirtti.

"Sıkı kısıtlama yok"

Bu arada Putin hükümetin koronavirüs salgını nedeniyle sert kısıtlamalar içeren yeni uygulamalar planlamadığını duyurdu. Ülkede günlük yeni vaka ve can kaybı rekoru kaygı yaratırken, Rus lider kamuoyunun merakla beklediği değerlendirmesini yaptı.

Putin, "Genel karantina konusuna gelince. Bunu yapmayı planlamıyoruz. Hükümetin de böyle bir planı yok. Her ne kadar hastalananların sayısında maalesef artış olsa da, doktorlarınız bununla mücadele etmeye başladı" dedi.

Rus lider salgınla mücadele etmek için temel yolun tüm ülkede aşılama yapılması olduğunu vurguladı.
 

Putin ayrıca salgın yüzünden artan küresel sıkıntılara dikkati çekerek, "Dünya ekonomisi bu nedenle yeni ve ağır sorunlarla karşılaşabilir" dedi.

22.10.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi