Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Abramoviç'in yeni sevgilisi, iki çocuk annesi Rus aktris Peresild "

Rus medyasında, ünlü oligark Roman Abramoviç ile ilgili yeni bir “aşk dedikodusu”nu gündemde. Komsomoslkaya Pravda gazetesi, Abramoviç’in ünlü Rus aktris Yuliya Peresild ile ilişkisi olduğunu yazdı.

53 yaşındaki Abramoviç’in, 36 yaşındaki Peresild’in mütevelli heyeti üyesi olduğu “Galçonok" adlı hayır vakfını finanse etmeye başladığına dikkat çeken Rus gazetesi, iki ünlünün Bolşoy Tiyatrosu’nun gala gecesinde de beraber görüldüğünü gündeme getirdi.

Peresild'in, başka biriyle evli olan ünlü rejisör Aleksey Uçitel ile birlikteliğinden dünyaya gelen iki çocuğu var.

Komsomolskaya Pravda, en son bir festivalde Abramoviç’in korumalarının Peresild’e eşlik ettiğini yazdı.

Roman Abramoviç nugüne dek üç kez evlenip boşandı. 17 yaşındaki Olga Lysova ile 1987'de başlayıp üç yıl süren evliliğin ardından 1991'de Aeroflot hotesi İrina Malandina ile evlenmiş ve beş çocuk sahibi olmuştu. 2006'da çift boşandı. Daha sonra Abramoviç, Rus oligark Aleksandr Jukov'un kızı Daria Jukova ile 2008'de evlenip iki çocuk sahibi olduktan sonra 2008'de ayrıldı.  Şimdi Abramoviç için dördüncü evliliğin ufukta olduğu söyleniyor. FinCEN belgeleri: Chelsea kulübünün sahibi Roman Abramoviç rakip oyunculara yatırım yaptı

Bu arada FinCEN belgeleri adlı kamuoyuna sızdırılan gizli belgeler, Chelsea futbol kulübünün sahibi milyarder Roman Abramoviç'in rakip futbolculara gizli yatırımlar yaptığını ortaya koydu.

BBC'nin haberine göre, Bu futbolcular arasında, 2014'teki Şampiyonlar Ligi maçında Chelsea'ye karşı mücadele eden Perulu Andre Carrillo da bulunuyor.
Abramoviç'in rakip futbolculara ait yatırımlarını İngiltere'ye ait Virgin Adaları'ndaki bir şirket aracılığıyla gerçekleştirdiği bildiriliyor.
Abramoviç'in sözcüsü herhangi bir kural ya da kanun ihlâlinin olmadığı açıklamasında bulurken, bu durumun çıkar çatışması yarattığını düşünenler de var.
İngiltere Futbol Federasyonu eski başkanı David Triesman BBC'ye yaptığı açıklamada, bir futbol kulübünün sahibinin başka takımlardaki oyuncularda haklarının bulunmasının "uygun olmadığını" söyledi. Triesman, "Üçüncü şahıs mülkiyeti tam da bu nedenle yasaklandı" dedi.

FinCEN belgeleri, Rusya ve İsrail vatandaşı milyarder Roman Abramoviç'in Virgin Adaları'ndaki Leiston Holdings isimli offshore şirketinin sahibi olduğunu ve bu şirket üzerinden üçüncü şahıs mülkiyeti edindiğini ortaya koydu.
Tartışmalı uygulama, bir futbolcunun bonservisi başta olmak üzere tüm pazarlama ve satış haklarının, kulübünün dışında bir yatırım fonu veya üçüncü bir şahısça alınıp satılmasına olanak sağlıyordu.
Uygulama, İngiltere 1. Ligi'nde 2008 yılında, uluslararası arenada ise 2015 yılında yasaklanmıştı.
2011 yılında Leiston Holdings, Andre Carrillo'nun Alianza Lima'dan transferi için Sporting Lizbon'a 1 milyon euro borç vererek futbolcunun ekonomik haklarının yüzde 50'sini satın aldı.
Anlaşmaya göre, Carillo'ya 6 milyon eurodan fazla transfer ücreti teklif edilirse ve Sporting Lisbon bu teklifi kabul etmezse, kulübün Leiston Holdings'e teklifin yüzde 45'ini ödemesi gerekiyordu.
Sporting Lisbon ayrıca Carrillo'nun kulüp için oynadığı sezon başına Leiston Holdings'e 127 bin eurodan fazla bir para ödemeyi kabul ediyordu.
Portekizli kulübün 2014-2015 yılında Leiston Holdings'e 2,6 milyon euro borçlu olduğu anlaşılıyor.
Leiston Holdings'in, Sporting Lisbon için 2012-2013 yıllarında oynayan Gael Etock ve 2012-2016 yıllarında oynayan Valentim Viola'da da hak sahibi olduğu anlaşılıyor.
Eski İngiliz millî futbolcu John Barnes BBC Panorama'ya yaptığı açıklamada, üçüncü şahıs mülkiyeti sahada oynanan futbolu etkilemese de, futbolcuların oynadıkları kulübe bağlılıklarının önemli olduğunu söylüyor:
"Ahlaki açıdan bakacak olursanız, bir kulübe imza attığınızda, sizin varlığınız ve sadakatiniz yüzde 100 bu kulübe ait olmalı."
Abramoviç'in sözcüsü ise "Banka işlemlerinin gizli olması bunun yasa dışı olduğu ya da kural veya düzenlemeleri ihlâl ettiği anlamına gelmez" dedi.
Sözcü, bu banka işlemlerinin FIFA'nın kuralları değiştirmeden önce yapıldığını belirtti.
Abramoviç, Chelsea'yi elinde bulunduran şirketleri 2003 yılında satın aldı.


22.9.2020Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi