Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Şirketlerde 2'nci dalga hazırlığı

Rusya'da sonbaharla birlikte koronavirüs salgınında artış endişesi sürerken, bazı devlet kurum ve şirketleri dahil pek çok işletmenin "evden çalışma" düzenine geri dönüş için hazırlık yaptıkları bildiriliyor. Bu arada yeni bir anket Rus şirketlerinin yüzde 38'inin uzaktan çalışma rejimine devam etmek niyetinde olduğunu ortaya koydu.

Visa'nın araştırmasını sayfalarına taşıyan Business FM, uzaktan çalışmanın çalışanlar üzerinde olumsuz etkide bulunduğunu beyan eden yöneticilerin oranının yüzde 20'de kaldığını yazıyor.

Buna karşın, ankete katılan yöneticilerin yüzde 18'i, gelecekte uzaktan çalışma rejiminden tamamen vazgeçilmesini doğru bulmuyor.

Önümüzdeki altı aylık dönemde tasarrufa gitmek niyetinde olduğunu beyan eden yöneticilerin yüzde 68'i reklam ve promosyon masraflarını azaltmayı planlıyor. Kira maliyetlerini düşürmek niyetinde olanların oranı yüzde 52. Personel maaşlarını düşürmeyi tasarlayanların oranı yüzde 24.

Yöneticilerin yüzde 42'si ise herhangi bir tasarruf planı içinde değil. Dahası yüzde 56'lık bir kesim işleri büyütmeyi ve yeni yatırımlar yapmayı planlıyor.

Business FM, ülkenin en büyük perakende gruplarından X5 Retail Group'un çalışanların yüzde 60'ını uzaktan ya da karma çalışma rejimine geçirmeyi değerlendirdiğini yazıyor. Medya kuruluşu RBC'nın çalışanlarının da yarıdan fazlası uzaktan çalışacak.

9.9.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi