Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Kazan'da kadınlara özel park yeri

Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da bir alışveriş merkezinde sadece kadınlar tarafından kullanılabilecek bir park yeri açıldı. On araçlık park yeri pembe renge boyanırken, aynı renkte bir de uyarı levhası kondu: "Bu park alanı sadece kadın müşterilerimiz içindir."

Konuyu haberleştiren Rossiyskaya Gazeta, kadınların alışveriş arabalarını yaklaştırabilmesi ve çocukları daha rahat indirip bindirebilmesi için park alanlarının normalden daha geniş yapıldığını yazıyor. Gazetenin ulaştığı yetkililer, uygulamanın ilgi görmesi halinde park yeri sayısını arttıracaklarını dile getirdi.

Ancak Kazan polisinin uygulamayla ilgili bir eleştirisi var. Buna göre, pembe park yeri işareti kullanılması mevcut standartlara aykırı. Polis yetkilileri alışveriş merkezi yetkililerine haftasonuna kadar durumu düzeltmeleri için süre tanıdıklarını söylüyor.

(Fotoğraf: Oleg Tihonov)

7.8.202

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi