Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rus şirketin başarısı: Amerika'da 3D yazıcılarla konut inşa ediyor

Rus müteşebbislerin "innovatif" başarıları yurt dışına taşıyor. Son olarak bir startup şirketi, üç boyutlu yazıcılar yardımıyla California'da konut inşa etmek için 30 milyon dolar yatırım topladı.
 
Forbes dergisi, projenin altında Skolkovo Vakfı eski yatırım direktörü Vyaçeslav Solonitsın'e ait Mighty Buildings adlı şirketin imzasının olduğunu yazıyor.
 
Startupın hayata geçirdiği yöntemle evlerin iki kat daha hızlı inşa edileceği bildirildi. Üç boyutlu yazıcıların devreye girmesiyle 32 metrekarelik tek odalı bir stüdyonun yapımı 24 saatten kısa bir sürede tamamlanıyor.
 
Startupın kullanılan işgücünü de yüzde 95, atık üretimini de yüzde 10 oranında azaltacağı ileri sürülüyor. İnşa edilecek dairelerin normal dairelerden yüzde 45 daha ucuza malolması bekleniyor.
 
Dergiye konuşan Mighty Buildings yetkilileri malzeme olarak Light Stone Material tabir edilen mineral dolguların ve termoreaktif plastiklerin kullanılacağı bilgisini paylaştı.
 
Habere göre, Mighty Buildings iki konutu tamamlayarak müşterilere teslim etmiş durumda.
 
7.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi