Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya koronavirüs aşısına hazırlanıyor: "Yılbaşına dek ayda birkaç milyon"

Rusya, çok yakında koronavirüs aşısı geliştirme yolunda kararlı adım ve açıklamalara devam ediyor. Sanayi ve Ticaret Bakanı Denis Manturov, Ocak 2021'den önce ayda birkaç milyon doz aşı üretim kapasitesine ulaşmış olacaklarını açıkladı.

Haber ajanslarına konuşan Bakan Manturov, Rus ilaç endüstrisinin şu anda ayda birkaç yüz bin doz aşı üretebilecek kapasitede olduğunu ve yeni yıldan önce bu kapasitenin birkaç milyona çıkarılacağını söyledi.
 
Manturov, üretilecek aşının Moskova'daki Gamaleya Araştırma Enstitüsü'nün geliştirmekte olduğu aşı olacağını da sözlerine ekledi.

Konuyu haberleştiren RBC gazetesi, enstitünün şu anda Vladimir, Yaroslavl ve Moskova'dan üç şirketle seri üretimi organize etmek için işbirliği halinde olduğunu yazıyor.
 
Bakan Manturov ayrıca bu yıl Rusya'nın solunum cihazı üretim rekoru kıracağını da söyledi. Buna göre, bu yıl kullanıma giren cihaz sayısı 12 ile 15 bin arasında olacak.
 
4.8.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi