Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova'da 2. karantina söylentisi

Moskova'da dün 11 kişi daha koronavirüsten hayatımı kaybederken, sosyal medyada "yakında karantina önlemlerine geri dönülebileceği" iddiaları ortaya atulmaya başlandı. Bunun üzerinne bir açıklama yapan Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, başkentte eylül ayında yeniden sert karantina uygulamasına dönüleceği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi 

Rossiya 1 televizyon kanalında açıklamalarda bulunan Sobyanin, “Moskova’da koronavirüs salgını kontrol altında ve eylül ayında yeni bir karantina planlanmıyor” dedi.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısının artışta olduğunu belirten Belediye Başkanı, “Moskova ise salgının zirvesini geride bıraktı. Son iki haftada durum iyiye gidiyor” diye konuştu.

Karantina uygulamasına geri dönüleceği yönündeki haberlerin söylenti olduğunu ifade eden Sobyanin, “Yemekten önce gazete okumayın, mideniz bozulur’ derler. Burada da durum aynı. İnternetteki tüm söylentilere aldırış edilmemeli. Ayın 15’inde ya da daha sonra kimse karantina planlamıyor” dedi. 

Sobyanin, başkentte bu dönemde vakaların ve koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırılan kişilerin sayısının yüzde 25, solunum cihazına bağlanan ağır hastaların sayısının ise yüzde 20 azaldığı bilgisini aktardı.

24.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi