Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Moskova'da en kötü günler gelmedi... Courchevel'den bavulla virüs getirdiler"

Bu açıklamalar, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin'den geldi. Dün TV Center televizyon kanalında konuşan ve bugün yeni yasak kararlarını açıklayacaklarını söyleyen Sobyanin, "Maalesef Moskova için en kötüsü henüz gelmedi, hazırlıklı olun" dedi.

Sergey Sobyanin vatandaşları uyararak, "Henüz salgında zirveye gelmedik, başlarındayız. En kötü günler henüz önümüzde. Ama diğer pek çok ülkeye, şehre kıyasla daha sancısız olacağını umuyoruz. Daha disipinli olmalıyız. En iyisini umalım ama en kötüsüne hazırlanalım" dedi.

Moskovalıların yurt dışına tatile gitmeyi sevdiklerini vurgulayan Sobyanin, "Pek çok kişi Courchevel'de (Fransa'da zenginlerin kayak merkezi) tatil yaptı ve oradan bavul dolusu virüs getirdi. Kendinizi teselli edip her şeyin kendi kendine çözüleceğini düşünmeyin. Daha disiplinii ve çok dikkatli olmalıyız. Eminim zor günler geçecektir. Yıllar değil birkaç ay sürecek. Normal hayata dönüp ekonomiyi de normalleştireceğiz. Geleceğe iyimser bakalım ama gevşemeyelim " diye konuştu.

26/3/2020


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi