Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

BAT'a Rusya'da Türk genel müdür

Artık dünyanın her yerinde, her sektörde dev şirketlerde Türk profesyoneller bayrak göstererek Türkiye'nin gururu oluyor. Bunun son örneği de, adı "British American Tobacco (BAT)" olan dünya sigara devinin Rusya ve BDT bölge operasyonlarının başına Faruk Yener'in atanmasıyla gerçekleşti. 

Faruk Yener, British American Tobacco (BAT) Rusya, Belarus ve Orta Asya bölgelerinden sorumlu Genel Müdürü olarak atandı. Faruk Yener,  BAT'ın Rusya başta olmak üzere 8 ülkedeki faaliyetlerinden sorumlu olacak.

Yeni pozisyonuna 9 Ocak 2020'de başlayan Yener'in, 2014'ten beri BAT Rusya sorumlusu görevinde bulunan Attila Kundrak'ın yerine geçti.

1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra kariyerine Philips Türkiye’de Yönetici Adayı olarak başlayan Faruk Yener gösterdiği performansla kısa süre içerisinde Ulusal Satış Müdürü pozisyonuna getirildi. Yener, BAT’nin 2002 yılında Türkiye pazarına girişiyle birlikte BAT Türkiye ailesine Bölge Satış Müdürü olarak katıldı. 

2007-2009 yılları arasında BAT Türkiye’de Ticari Pazarlama ve Dağıtım Müdürü olarak başarılı çalışmalar gerçekleştiren ve özellikle Tekel birleşmesinin entegrasyon sürecinde önemli sorumluluk üstlenen isimler arasında yer alan Yener; bu süreçteki üstün performansına istinaden 2009 yılında Londra Merkez Ofis’te Kıdemli Marka Müdürlüğü görevine getirildi. 

2010’da Japonya’da Marka Direktörlüğü görevini üstlenen Yener görevi sırasında birçok stratejik uygulamayı hayata geçirdi ve Japonya’nın örnek uygulamalar konusunda başı çeken pazarlardan biri olmasında önemli rol oynadı. 

2015 yılından British American Tobacco (BAT) Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olan Faruk Yener, gösterdiği başarılı performans ile o tarihte BAT Kuzey Afrika Bölge Direktörlüğü görevine atanmıştı. Oradan Londra'ya terfien Küresel Kategori Direktörü olarak atanan Yener, artık Rusya'da görev yapacak.
 

20.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi