Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Başbakan'ın istifası Zelenskiy'den döndü: 'Bir şans daha veriyorum'

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Başbakan Oleksiy Gonçaruk’un istifasını kabul etmediğini açıkladı. Zelenskiy, ses kayıtlarının ortaya çıkmasının ardından istifasını sunan Başbakan Oleksiy Gonçaruk’a ‘bir şans daha verdiğini’ söyledi.

Ukrayna Başbakanı Gonçaruk, kendisine ait olduğu iddia edilen ve Zelenskiy’e yönelik eleştirilerde bulunulan ses kayıtlarının internete sızdırılmasının ardından, ‘devlet başkanına karşı duyduğu saygı ve güvenle ilgili şüpheleri ortadan kaldırmak için’ dün istifa kararı aldığını duyurmuştu.

Bunun üzerine Gonçaruk ile bir araya gelen Zelenskiy, “Sizden istifa mektubu aldım. Size ve genç hükümetinize karşı kişisel yaklaşımımı biliyorsunuz. Toplumumuz için çok önenli olan bazı sorunların üstesinden gelebilirseniz, size ve hükümetinize bir şans daha vermeye karar verdim” dedi.

Ukrayna Başbakanı Oleksiy Gonçaruk’un, Ukrayna Merkez Bankası yetkilileri ve bazı bakanlarla bir araya geldiği görüşmede gizlice kaydedildiği iddia edilen ses kayıtları internete sızdırılmıştı. Sesi başbakanın sesine benzeyen bir kişinin, Zelenskiy’nin çok ‘ilkel” bir ekonomi anlayışı olduğunu söylediği ses kayıtları ülke gündemine oturmuştu.

‘SES KAYITLARINI SIZDIRANLAR BULUNSUN’

Ukrayna Devlet Başkanlığı Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, Zelenskiy’nin, Başbakan Gonçaruk ile Merkez Bankası yetkilileri ve bakanların bir araya geldikleri toplantı sırasındaki konuşmaları kayda alan kişilerin en geç iki hafta içinde ortaya çıkarılması için talimat verdiği duyuruldu. (Ukraynahayat)

18.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi