Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Başbakan Mişustin'in gelirleri mercek altında: Eşinin kazancı 3 kat fazla

Rusya’da yeni Başbakan Mihail Mişustin’in ve ailesinin gelirleri medyanın gündeminde. Kommersant gazetesinin haberine göre, Mihail Mişustin 2014 yılında 23,2 milyon ruble (yaklaşık 377 bin dolar) gelir beyan etti.

Aynı yıl Mişustin’in eşi ise 160 milyon ruble (2,6 milyon dolar) gelir beyanında bulundu. Mişustin’in beyan ettiği gelir miktarı 2015-2018 yılları arasında sırasıyla 19,5 milyon, 18,9 milyon, 19,3 milyon ve 19 milyon ruble oldu. Yeni başbakanın eşi ise bu yıllarda 80,9 milyon, 77,3 milyon, 68,5 milyon ve 47,7 milyon ruble gelir beyan etti.

Uzun yıllardır kamu görevlisi olan, başbakanlıktan önce Vergi Dairesi müdürlüğü görevini yürüten Mişustin, 1990’lı yıllarda ise, Rusya’da büyük şirketlere ve kamu kuruluşlarına ilk bilgisayarların satışını yapan Uluslararası Bilgisayar Kulübü şirketinde yöneticiydi. Mişustin bir dönem de yatırım şirketi UFG’nin bünyesinde faaliyet yürütmüştü. 

Mişustin’in, kamuda göreve başlamasının ardından ise mal varlığını eşi Vladlena Mişustina’ya devrettiği, Mişustina’nın beyan ettiği gelirlerinin büyük bölümünün mevduat faizlerinden elde ettiği kazançlar olduğu belirtiliyor.

21.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
2020 sonunda dolar kurunun kaç ruble olacağını tahmin ediyorsunuz?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi