Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'dan Türkiye'ye geyik eti ihracatı

Rusya'nın Sibirya bölgesinden Türkiye'ye geyik et ürünlerinin ihracatı planlanıyor. Konuyla ilgili açıklamayı Sibirya'nın Taymır Bölge Belediye Başkanı Yevgeni Verşinin yaptı. Krasnoyarsk (Sibirya bölgelerinden) Bölge Valiliği Basın Bürosu'ndan edinilen bilgilere göre, Vali Aeksandr Uss ve Taymır Belediye Başkanı Verşinin arasında bir görüşme yapıldı. Görüşmede Verşinin, Taymır bölgesinde turizm ve geyikçilik sektörüyle ilgili yapılan çalışmaları anlattı. 

Taymır Belediye Başkanı, "Bu çalışmalar bütçeye 8.9 milyar ruble Bu da geçen yıla göre 203 milyon daha fazla olacak. Ayrıca, belediye bölgesinde geyik yetiştiriciliği de geliştirilmektedir. Ve gelecek yıl, yılda beş bine kadar geyik et ürünlerinin hazırlanması hususunda bir işleme hattı açmayı bile planlıyouz. Ana pazar Taymyr ve Norilsk'tir. Ancak, Azerbaycan, Türkiye ve İran da bu ürünlerin sevkiyatına ilgi duyuyor." şeklinde bilgi verdi. (Fuad Safarov, Moskova)

10.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi