Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da hükümete sert eleştiri: "Kefen parası biriktiren ihtiyar gibi..."

 Yaptırımlar sonrası mali açıdan Batı’ya bağımlılığı azatmak için tasarruf önemlerine ağırlık verilen Rusya’da, "rezervlerin harcanmaması için özel çaba gösterilmesinin ekonomik büyümeyi frenleyerek ülkeye zarar verdiği" görüşü dile getirilmeye devam ediyor.

Komsomolskaya Pravda’ya değerlendirmede bulunan ünlü liberal politolog Georgiy Vovt (fotoğrafta), “Rusya ekonomisi aslında stagnasyon halinde. Resmi verilere göre bile ekonomik büyüme yüzde 1’i geçmiyor” dedi.

Hükümetin sürekli “kara güne” hazırlandığını savunan uzman, “Adeta ‘kefen parası’ biriktiren ihtiyar bir kadın gibi. Artık onun hiçbir şeye ihtiyacı yoktur, tek isteği, kendine yakışır şekilde gömülmektir. Rusya’nın devasa bütçe açığı var, ama ekonomisi büyümüyor. Görünüşe göre, muhteşem bir cenaze olacak” yorumunda bulundu.

Business FM’e değerlendirmede bulunan ekonomist Yeveniy Nadorşin adlı uzman ise, “Devlet teşvik adına hiçbir politika uygulamıyor, bunun yerine aktif biriktiriyor ve bu da ekonomik büyümeyi yavaşlatıyor. Uzun yıllardır halkın gelirleri artmıyor, birçok sorunla karşı karşıya olan KOBİ’lerin sayısı azalıyor” eleştirisini yapmıştı.

9.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi