Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Gümrükte kur skandalı: Döviz çevirisinde yanlış hesap yapılınca...

Rusya'nın en önemli "sınır ticareti" komşularından olan Finlandiya’da gümrük yetkililerinin, mal bedellerini hesaplarken rublenin de dahil olduğu 25 ülkenin para birimi için yanlış kurları baz aldığı ortaya çıktı. Haber Rusya'da yankı yarattı. Ülkenin gümrük idaresi, tam üç yıl boyunca yaptığı bu hata nedeniyle 11,5 milyon euro tazminat ödemeye hazırlanıyor. 

Tass ajansının bildirdiğine göre, Finlandiya Gümrük Servisi’nden yapılan açıklamada, 1 Mayıs 2016-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gümrüklerde mal bedellerinin farklı para birimlerinden euro'ya yanlış çevrildiğinin anlaşıldığı belirtildi.

Bu hatanın, Avrupa Merkez Bankası yerine, bir Finlandiya bankasının kurlarının baz alınmasından kaynaklandığı açıklandı. 

Finlandiya Gümrük Servisi’nin bu hata nedeniyle 11,5 milyon euro tazminat ödemekle yükümlü olduğu belirtilen açıklamada, “Bu parayı en kısa zamanda geri ödemeye başlayacağız” denildi.

8.11.2019Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi