Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da belediyeden "güvercin" uyarısı: "Çok ürüyorlar, beslemeyin!"

Moskova'da güvercinlerin fazla beslenme nedeniyle normalden fazla üremesi üzerine başkent sakinlerine uyarı yapıldı. Sınırsız beslenen güvercinlerin normalin çok üzerinde üreyebildiklerine dikkat çeken doğal yaşam uzmanı Nikolay Kudryavtsev, güvercinlerin beslenmelerine son verilip popülasyon büyüklüklerinin normale dönmesine izin verilmesi gerektiğini söyledi. 

Uzman, Moksova'da güvercinlerin zaten yıl boyunca doğal beslenme imkanına sahip olduğunu, ayrıca insanlar tarafından beslenmelerine gerek olmadığını söyledi. 

Moskova Belediyesi Doğayı Kullanma ve Çevre Koruma Dairesinden yapılan açıklamada, güvercinlerin sayısının artmasının ise çevreyi, özellikle de koruma altındaki anıtları ve binaları kirlettiğinin altı çizildi. 

Güvercinlerin anavatanı Libya. Modern şehir ortamında tuğla ve betonarme evler bu kuşlara mükemmel bir korunak sağlayarak anavatanlarındaki kayalıkların yerini tutuyor. İnsanların sevecen yaklaşımları nedeniyle çatılardan yere inen güvercinler burada daha çok zaman geçiriyor. 

14.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi