Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da anonim e-mail adresine son

Rusya’da son dönemde artan ve gündelik yaşamı olumsuz etkileyen asılsız bomba ihbarlarının önüne geçmek amacıyla yeni bir önlem gündemde. Federasyon Konseyi’nin Duma’ya sunduğu yasa tasarısında, vatandaşların elektronik posta kullanımlarının kontrol altına alınması teklif ediliyor.

Tasarı yasalaşırsa, Rusya’da yalnızca kimliği kayıt altında olan kullanıcılar elektronik posta hizmetinden yararlanabilecek.

E-mail sahibi kişilerin, sunucu sağlayıcıları ve internet operatörleri arasında yapılacak anlaşmalarla kayıt altına alınması teklif ediliyor. 

Bu önlem sayesinde belirsiz adreslerden yapılan asılsız terör saldırısı ihbarlarının önüne geçilebileceği savunuluyor.

İzvestiya gazetesine yasarıyı değerlendiren Siber Güvenlik Ajansı yöneticisi Yevgeniy Lifşits ise, elektronik posta kullanıcılarının kayıt altına alınmasının asılsız ihbarları önlemeyeceğini, isimsiz gönderilen e-mail’leri yollayan kişilerin tespit edilmesi konusunda teknik güçlükler yaşandığını söyledi. 

E-mail göndermek için kayıtlı bir e-posta adresine bile ihtiyaç duyulmadığını belirten uzman, “Eğer profesyonel bir kişi server’ı, protokolleri ve portları biliyorsa, zaten isimsiz e-mail gönderebilir” dedi.

24.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi