Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'da kamp yangını: 4 çocuk öldü...

Rusya’nın doğusundaki Habarovsk şehrinde bir çocuk kampında çadırların alev alması sonucu saat 02.30'da çıkan yangında dört çocuk hayatını kaybetti… 7-15 yaş grubunda 200'den fazla çocuğun bulunduğu “Holdimi” yaz kampında üçü kız, biri erkek dört çocuğun öldüğü resmen doğrulandı. Sekiz çocuğun da yaralı olduğu bildirildi. 

Olayla ilgili ihmali görülen kamp müdürünün ve sahibinin gözaltına alındığı açıklandı.

Sputnik ajansı, henüz kesin olmayan bilgilere göre yangının çıkma sebebinin kuruması için ısıtıcı üzerine koyulan bir havlunun tutuşması olabileceği bilgisini geçti.
 


Rusya'daki ajans haberlerinde, çocukların binalarda kalması gerekirken izinsiz olarak önemli bir kısmının açık havada kurulan çadırlarda barındırıldığı, yangının gece bu bölgede çıktığı vurgulanıyor.  Pek çok veli, çocuklarının binalarda kaldıklarını, çadırlarda konakladıklarından haberdar olmadıklarını söylediler. 

Yangına itfaiye kısa sürede müdahale etmesine rağmen 26 çadırdan 20'sinin yandığı, çocukların güçlükle açık alanlara taşınarak kurtarıldıkları bildiriliyor.

Nedeni henüz belli olmayan yangın başladığında çocukların uykuda olduğu, hızla yayılan yangının çadırları tutuşturduğu bildiriliyor. Kampta 61'i ana binada, 189'u çadırlarda olmak üzere 226 kişinin kaldığı belirtildi.

Bölgede üç günlük yas ilan edildi. 23.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi