Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Turizm pazarı için önemli veri: Rus turistlerin tatil alışkanlıkları değişiyor

Rusyalı turistlerin tatil alışkanlıkları son dönemde değişmeye devam ediyor. Rusya'da tatile çıkmak için en çok tercih edilen dönem artık temmuz-ağustos değil, eylül, hatta ekim ayı. 
 
Bununla birlikte, destinasyon tercihinde önemli bir değişiklik göze çarpmıyor. Tur operatörü Inturist'in yetkilileri, yurt dışı tatil beldeleri arasında Türkiye'nin hakim konumunu muhafaza ettiğini bildiriyor. Türkiye'nin ağırladığı Rusyalı turist sayısı, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 6 arttı. 

Yunanistan ve İtalya'yı ziyaret eden Rusyalı turist sayısı da yükseliyor. Bulgaristan'a ilgi ise azalıyor. Düşük bütçeli tatili tercih eden turistler nedeniyle İspanya da tur satışının azaldığı ülkelerden.

Yeni uçak seferleri sayesinde Rusyalı turistlerin radarına ilk kez giren iki ülke ise Malta ve Arnavutluk. Tiran'da 4 yıldızlı bir otelde 9 gün, 8 gecelik yarım pansiyon bir tatilin bedeli gidiş-dönüş dahil 45 bin ruble (yaklaşık 700 dolar). 

Rusya'nın siyasi gerilim nedeniyle Gürcistan ile hava trafiğine son vermesi nedeniyle Rusya'dan Batum'a turist akışı durdu. Tur operatörlerinden bağımsız seyahat etmeyi sevenlerin yeni tercihi ise Soçi ve Türkiye.

24.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Yıl sonu gelirken, işiniz açısından 2019, bir yıl öncesine kıyasla nasıl geçti?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi