Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus uzman: "Türkiye'den S-400'ün gizli teknolojileri NATO'ya sızabilir"

Rusya’da Türkiye’ye S-400 satışı bir yandan “diplomatik zafer” olarak görülürken, diğer yandan Rus askeri teknolojilerinin “NATO ülkesinin eline geçebileceği” endişesi dile getirilmeye devam ediyor.

Versia.ru’ya değerlendirmede bulunan Askeri Öngörüler Merkezi adlı kurumun başkanı, savunma uzmanıi Anatoliy Tsıganok, “Türkiye’ye S-400 satışı, gelir sağlamak ve NATO ülkelerinden bile rağbet olduğunu göstererek Rus silahlarının reklamını yapmak için bir fırsat. Ancak diğer bir yönü var. Hava savunma sistemleriyle ilgili bilgi sızdırılabilme ihtimali açık” dedi.

ABD’li askeri personellerin Türkiye’de Rus S-400 hava savunma sistemleriyle ilgili bilgi edinebilecekleri yönündeki endişeleri hatırlatan Tsıganok, “Yani ABD bizim başlıca hava savunma sistemimizin nasıl çalıştığını öğrenebilir. Teoride bu Rusya’nın savunma gücüne zarar verebilir” diye konuştu.

NATO’nun Türkiye ile ortak tatbikatlarında S-400’lere karşı hamle yapabilecek taktikleri geliştirebileceği endişesini de dile getiren Rus uzman, “Ayrıca S-400’ler Suriye sınırına yerleştirilirse, Rusya hava kuvvetleri için teorik olarak tehlike yaratabilir” ifadelerinde bulundu. 

23.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da 2020 için ekonomik beklentiniz nasıl?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi