Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da trafik kameralarından kaçmak için akıl almaz yöntemler...

Moskova'da trafikte gizli kameralara yakalanmamak için kendi plakasının üstünü kağıtla kapatanlar yetmedi, şimdi de "sahte plaka" takan sürücülerin sayısı giderek artıyor. Bu sürücülerin yaptıkları trafik ihlallerinin faturasını ise plakaların "gerçek sahipleri" ödüyor. 

Kommersant gazetesine konuşan Yelena adlı bir sürücü, iki yıldır başkasına ait Hyundai marka bir aracın cezalarını ödediğini söyledi. Çünkü bu araç Yelena'nın plakasının bir kopyasını taşıyor. 

Mercedes-Benz GL 164 model bir araca sahip bir diğer sürücü ise aynı modelden bir başka araca kesilen cezaları ödemekten şikayetçi oldu. Mağdur sürücü, iki aracın plakası arasında sadece bir harf farkı olduğunu, diğer aracın sürücüsünün plakadaki B harfinin bir kısmını kapatarak E gibi görünmesini sağladığını anlattı. 

Gazeteye konuşan bir hukukçu, Moskova'da artık alenen "plaka kopyalama" işi yapan oto servislerinin olduğunu söyledi. 

Hukukçulara göre, bunun önüne geçmenin en kolay yolu, haksız bir para cezası geldiğinde hemen başvuruğ plakayı değiştirmek, fakat sürücülerin çoğu buunla uğraşmak istemiyor. 

Plakanın kopyalandığı yönünde şikayette bulunulması halinde ise, her kavşakta polis tarafından durdurulma ve durumu izah etmek zorunda kalma riski var.

Sahtekarların kullandığı bir diğer yöntem de artık trafikte olmayan araçların plakalarını kopyalamak. Kommersant gazetesi sahte plakaların internet üzerinden satıldığına dikkat çekiyor.
 
16.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi