Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Minnihanov ENKA heyetini kabul etti

Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tara başkanlığındaki ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş. heyetiyle bir araya geldi. Sıcak bir ortamda geçen görüşme esnasında Rüstem Minnihanov Tataristan’ın Türkiye firmaları ile zengin işbirliği tecrübesine sahip olduğunu kaydetti.

Tataristan Cumhurbaşkanı konuşmasında, Türk şirketleri Tataristan’a yaklaşık 2 milyar dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi. Tüm projeler başarıyla uygulandı.

Bugün Kastamonu Engere, Şişecam, Hayat Kimya, Trakya Glass Rus, Coşkunöz, Koluman, Tirsan Cardan gibi Türkiye şirketlerinin Tataristan’da başarılı bir şeekilde çalıştığını da belirtti.

Türktatar.com sitesinin haberişne göre Rüstem Minnihanov görüşmede, ENKA’nın Rusya’da ciddi bir iş tecrübesine sahip olduğunu, Türk şirketinin özellikle Sahalin-1 ve Sahalin-2 gibi petrol ve gaz sektöründeki büyük projelere katıldığını ve enerji projelerinde de geniş deneyime sahip olduğunu vurguladı.

ENKA Yönetim Kurulu Başkanı Tara da, ENKA’nın daha önce Tataristan’da çalıştığını ve işbirliğini daha da geliştirmekle ilgilendiğini söyledi.

Toplantıda, Türk şirketinin enerji, petrokimya ve petrol endüstrisi alanlarındaki projelere katılım perspektifleri konuşuldu.

Görüşmeye ENKA TC Genel Müdürü Murat Duran da katıldı.

16.4.2019
 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi