Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da "yumurta ev" bir kez daha satışa çıktı, yine alıcı bulunamadı

Moskova’daki en sıra dışı yapılardan biri olan ünlü “yumurta ev” yeniden satışa çıkarıldı. 342 metre büyüklüğündeki dört katlı Feberge yumurtasını andıran ev, 433 milyon rubleye (6,1 milyon dolar) alıcısını bekliyor. 

Bussiness FM’in haberine göre, şu ana kadar binanın satışına ilgi gösterilmemiş olması ise “yumurta ev”in ilginç mimarisine bağlanıyor. 

Binanın günümüze göre çok sıra dışı olduğunu belirten Mimar Darya Paramonova, “Böyle bir evde gerçekten çok varlıklı ve olağanüstü yaratıcı biri yaşayabilir. Herhalde Moskova’da henüz bu kadar yetenekli ve varlıklı birisi yok” yorumunu yaptı.

2011 yılında da satışa çıkarılan “Yumurta ev”e alıcı bulunamamıştı.


Sputnik’in daha önce aktardığına göre, gövdesi kırmızı, alt tarafı beyaz olan ve yumurtaya benzeyen evin inşaatı 2002 yılında tamamlandı. Moskova şehri planlamasında da yer alan mimar Sergey Tkaçenko tarafından tasarlanan evin kubbeli çatısını çevreleyen pencereler de mücevherlere benziyor.

Ünlü ev Moskova'da şu adreste bulunuyor:

Maşkova Ulitsa 1, Машкова ул., 
Metro: Krasnıye Vorota, Çistıye Prduı

13.7.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi