Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rus senatördan tepki: "Bu kurallarla ne inşaat yapılır, ne uçak uçar"

Rusya'da Kurgan Vilayeti Senatörü Sergey Lisovski, inşaat ve havayolu şirketlerinin çalışma şartlarını düzenleyen yeni kuralları eleştirdi.  Lisovski, "bürokratların kendi koltuklarını koruma kaygısıyla pratikte uygulanması mümkün olmayan önlemler dayattığını" söyledi.

Lisovski örnek olarak inşaatlarda iki saatte bir maske değiştirme zorunluluğu getirildiğini hatırlattı ve işçilerin buna uyamayacağından emin olduğunu söyledi.

Her inşaatta bir doktor bulundurma şartının da uygulanabilir olmadığını söyleyen senatör, "Bürokratlar bu gibi önlemler getirmekle ekonomiyi ya da insanları değil, kendilerini kurtarmaya çalışıyor" diye konuştu.

Lisovski, uçaklarda şartların yerine getirilmesi için hosteslerin "pampers kullanması" (bebek bezi) gerekeceğini savundu.

Federasyon Konseyi'nin oturumunda konuşan Liskovski'nin itirazları konsey sözcüsü Valentina Matvienko'dan kabul görmedi. Matvienko önlemlerin bürokratlar değil, salgın hastalık uzmanları tarafından alındığını söyledi.

23.5.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi