Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Moskova: 'Güzelleştirme' gürültüye gitti

Son yıllarda "yol-kaldırım yenileme hamlesi" başlatan Moskova Belediyesi, bina avlularında çevre düzenlemesi çalışmalarına "koronavrüs şartları" nedeniyle ara verildiğini duyurdu. Sebep ekonomik olarak zor geçen bir dönemde "tasarruf" değil; "halkı rahatsız etmemek". Belediye Başkan Yardımcısı Pyotr Biryukov, herkesin evde olduğu bir dönemde gürültü yaparak rahatsızlık vermek istemedikleri için böyle bir karar aldıklarını söyledi. Bununla birlikte altyapı ve asfaltlama çalışmalarına devam edilecek.

Belediye yetkilisi Pyotr Biryukov, 2020 yılında 10 bin noktada çalışma yapılmasının planlandığını söyledi. Bu çalışmaların bir kısmı yol ve kaldırım düzenleme, bir kısmı ise dezenfeksiyon faaliyeti niteliğinde. Biryukov tek seferde 190 bin metrekarelik alanın yıkandığını sözlerine ekliyor.

Business FM'e konuşan ünlü politolog Georgiy Vovt, çevre düzenlemesi işlerinde çalışan yabancı işçiler konusuna dikkat çekti. Belediyenin bu işçileri çalıştırmadan diğer vatandaşlar gibi eve kapatmak yerine "kullanma yolunu seçtiği" değerlendirmesini yapan Vovt, işçiler arasında virüsün yayılma ihtimaliyle ilgili uyarıda bulundu. 

7.4.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi