Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rusya'da orduya 'Hazır ol' emri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin koronavirüsle mücadele konusunda görev almak üzere orduyu da "hazır olmaya" çağırdı ve tatbikat emri verdi. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 25 Mart'tan (bugün) itibaren  Putin'in talimatıyla orduda virüsle mücadele karşı hazırlık denetimine başlandığını duyurdu.

Putin'in talimatıyla, tüm kara, hava ve hava birliklerinde 28 Mart'a kadar devam edeceği bildirildi.

Talimatın amacı, "Gerekli görülmesi durumunda koronavirüs salgını ile mücadelede görev almaya hazır duruma gelmek" olarak açıklandı.

Bu arada Sputnik'in aktardığına göre tatbikatın Batı ve Merkezi askeri birimlerinde, hava ve stratejik füze kuvvetlerinde, Rusya Nükleer, Biyolojik ve Kimyasal Savunma Birlikleri, mühendislik birlikleri ve özel tıbbi destek kuruluşlarında gerçekleştirileceği aktarıldı.

Şoygu’ya göre, büyük çaptaki tatbikat iki aşamadan oluşacak ve cumartesi günü tamamlanacak.

İlk aşamada askeri personelin konuşlandırıldığı bölgelerdeki hastalıkla mücadele faaliyetlerinin sonuçlarını ortadan kaldırmaya yönelik birlikler oluşturulacak. İkinci aşama ise sağlık birimlerinin ve Genel Kurmaybaşkanlığı’nın hareketli yedek güçlerinin koronavirüsle mücadeleyi hızlıca başlatma becerisini test etmeye yönelik olacak.

Şoygu, yabancı askeri ateşelere tatbikatın sonuçları ile ilgili bilgi verecek.

Hazırlık kapsamında ordunun hava, kara ve demiryolları üzerinden transport imkanlarının kullanılması ve gerektiğinde zaruri sevkiyatlara destek verilmesi de ele alınıyor. 
25.3.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi