Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Rusya'da AVM inşaatında yeni trend

Rusya'da bu yıl federal bölgelerde ticari emlak inşaat projelerinin artması bekleniyor. Kommersant'ın haberine göre, inşaatçılar Moskova'dan farklı olarak bölgelerde büyük alışveriş merkezi inşaatına başlamaktan çekinmiyor. Ancak uzmanlar inşa edilen yeni merkezlerin kolaylıkla müşteri çekebileceğinden pek de emin değil.

Uluslararası ticari emlak acentesi Knight Frank'ın analizine göre, 2020 yılında 2 milyon metrekarenin üzerinde kiralanabilir ticari emlak kullanıma sunulacak. 2019'da bu miktar sadece 870 bin metrekarede kalmıştı. 

Bu yıl kullanıma girecek yeni alanın 580 bin metrekarelik kısmı Moskova ve St. Petersburg dışında kalan şehirlere ait. Bu ise geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 21'lik bir artışa karşılk geliyor.

Emlak uzmanları, inşaat şirketlerinin merkezin dışında kalan şehirlere ilk kez bu denli canlı bir ilgi gösterdiğine dikkat çekiyor.

Örneğin 2019'da kullanıma giren inşaatların yüzde 33'lük kısmı Vladisvostok, Habarovsk ve Yujno-Sahalink gibi şehirlerde yapılmış. İnşa edilen merkezlerin yeterli sayıda kiracı bulup bulamayacağı ise merak konusu.

24.2.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Moskova'da izolasyon önlemlerinin kaldırılmasını nasıl buluyorsunuz?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi