Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

"Annesi İsrail'de Putin'den af diledi, mahkum kızın serbest bırakılması yakın"

VİDEO// Rusya’da uyuşturucu bulundurma suçlamasıyla hapiste tutulan İsrailli genç kadın Naama Issachar, affedilme talebinde bulundu. Issachar’ın avukatlarının açıklamasında, müvekkillerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den affedilmeyi istediği belirtildi.

İsrail, Rusya’daki bir mahkeme tarafından uyuşturucu bulundurma suçlamasıyla ekim ayında yedi buçuk yıl hapis cezasına mahkum edilen Issachar’ın serbest bırakılması çağrısını yapıyordu.

Rusya lideri Putin, geçtiğimiz haftaki İsrail ziyareti sırasında Issachar’ın annesiyle bir araya gelmiş ve ‘her şeyin yoluna gireceği’ mesajını vermişti.

 

Sputnik'in haberine göre, söz konusu buluşmanın ardından Putin’in Issachar’ı affetmesinin mümkün olup olmadığı sorulunca, Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, bunun olabilmesi için İsrailli kadının ilk önce resmi yoldan affedilme talebinde bulunması gerektiğini söylemişti.

Bu nedenle, avukatlarının resmi olarak affedilme talebinde bulunduğunu açıklaması, Issachar’ın serbest bırakılmasının önünü açtığı şeklinde yorumlanıyor. 

27.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi