Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Deprem için Rusya'dan mesajlar: Putin'den Türkiye'ye başsağlığı

Türkiye'deki tepremin acısını Rusya da paylaştı. Başkan Putin'den Duma Başkanı Volodin'e kadar çok sayıda Rus yetkili başsağlığı mesajı yayınladı.


Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenler için başsağlığı dileklerini iletti.

Kremlin basın servisi tarafından yayınlanan taziye telgrafında “Rusya, bu felakette yakınlarını kaybeden ailelerin acı ve üzüntülerini paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyor” ifadeleri kullanıldı.

Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin de, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a yolladığı mesajda başsağlılığı diledi.

Rusya Federasyonu'na bağlı Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov da, Erdoğan'a yolladığı mesajda Türk halkına başsağlığı ve dayanışma duygularını iletti. 
 
Rusya Federasyonu’na bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramzan Kadirov da, Elazığ’da meydana gelen depremde hayatını kaybedenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taziye mesajı gönderdi.

Sputnik'in haberine göre Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramzan Kadirov, Telegram kanalından paylaştığı mesajla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başsağlığı dileklerinde bulundu.

Kadirov mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de büyük bir deprem oldu. Çok sayıda can kaybı, yaralı ve buyük çapta hasar var. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a, hayatını kaybedenlerin aileleri, yakınları ve akrabalarına samimi başsağlığı dileklerimi iletiyor ve yaralıların bir an önce iyileşmelerini temenni ediyorum.” 

Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko da Erdoğan'a başsağılığı mesajı yollayan liderler arasındaydı. 
 
Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 22'ye yükseldi, 1243 de yaralı var.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) dün akşam 20.55'te meydana gelen depremin ardından 12'si 4 büyüklüğünün üzerinde olmak üzere 274 artçı deprem olduğunu açıkladı.

Elazığ ve Malatya'da enkazdan kurtarma çalışmaları sürüyor.

25.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Koronavirüs yüzünden evde çalışma düzenine geçtiniz mi?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi