Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Rusya'da hipermarketlere veda mı? Yükselen trend gastro marketler...

Rusya'nın büyük perakendecileri hipermarket formatını terk etmeye hazırlanıyor. Lenta, Karusel ve Magnit gibi şirketler "hangar tipi" her ürünün bulunabildiği ve ilk örneğini 1990'larda Ramstore'un gösterdiği market formatından vazgeçeceklerini açıkladı. Sebep ise basit: düşen satışlar.

Sektörel analistler, internet üzerinden gıda ve diğer türde ürün alışverişinin yaygınlaşmasının da hipermarketlere darbe vurduğuna dikkat çekiyor. Zira bu segmentteki talep her yıl katlanarak artma eğiliminde.

Rağbet gören yeni format ise gastro marketler. Ülkenin en büyük perakendecisi X5 Retail Group, Pyatyoroçka, Perekryostok ve Karusel'i gastro markete dönüştürmek niyetinde. 

Gastro marketler gıda alışverişinin yanı sıra çeştli türde restoran, kafe ve bara ev sahipliği yapılabilen yeme-içme merkezleri niteliğinde. Moskova'da Perekryostok şubelerinden bazıları yeni formata çoktan geçmiş durumda.

TürkRus.Com'un Moskova'daki gastro market modasıyla ilgili Ekim 2019 tarihli haberi için: Moskova'da yeni 'toplu lezzet' mekanları: Öne çıkan 10 gastro market

14.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi