Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

2020'de hangi yeni istasyonlar açılacak?

Yeni yılda Moskova'da dokuz yeni metro istasyonunun hizmete girmesi bekleniyor. Dokuz istasyonun tamamı Nekrasovksaya ve Büyük Halka (BKL) hatları üzerinde. BKL üzerinde bu yıl açılacak istasyonlardan biri, Mareşal Jukov Bulvarı ile Demyan Bednıy Sokağı'nın kesiştiği noktadaki Ulitsa Narodnava Opolçeniya istasyonu.

Mnyevnikovskaya Poyma'nın kuzeyinde kalan Karamışevskaya istasyonu da hattın üzerinde bu yıl hizmete girecek ikinci istasyon. Elektrozavodskaya, Lefortovo ve Aviamotornaya da bu yıl açılacak istasyonlar arasında.

Nekrasovskaya hattı üzerindeki Yugo-Vostoçnaya, Okskaya, Stahanovskaya ve Nijegorodskaya da bu yıldan itibaren yolcu taşımaya başlayacak istasyonlar. 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bu dört yeni istasyonla birlikte Vıhino-Julebino, Ryazanskiy, Nijegorodskiy ve Lefortovo semtlerinde yaşayan 170 bin Moskovalının, her gün metroda geçirdiği süre 15 dakika kısalacak.

Yetkililer, metroların açılması ile bu bölgelerde emlak fiyatları ve kiralarda da artış bekliyor.  

10.1.2020

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi