Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da en konforlu şehirler

Rusya'da en rahat yaşam sürülebilecek şehirler hangileri? Bölgesel Kalkınma Enstitüsü Urbanika'nın son araştırmasına katılanların çoğu bu soruya "Krasnodar" yanıtını verdi. 

Araştırmacılar, Krasnodar Krayı'nın başşehrinin son 10-15 yılda tempolu bir kalkınma sürecinde olduğuna dikkat çekiyor. Yumuşak iklimi ve konut maliyetlerinin makul olması da Krasnodar'ı zirveye taşıyan etkenler arasında gösteriliyor. 

Araştırmada ilk 5'te yer alan diğer şehirler Surgut, St. Petersburg, Tümen ve Kaluga oldu. Moskova ise ancak 52'nci sırada kendine yer bulabildi. Başkenti sıralamada gerilere iten en önemli faktör, maaş ortalamasına kıyasla konut maliyetlerinin çok yüksek olması olarak gösterildi.

Surgut şehrini öne çıkaran faktörler arasında yüksek maaşlar ve gelişkin bir çevre altyapısına sahip olmasına işaret edildi. Kuzey başkenti St. Peteresburg'u cazip kılan etkenlerin ise düşük konut giderleri, çevresel koşulların nispeten iyi durumda olması ve konut sıkıntısı çekilmemesi olduğu belirtildi. 

Araştırmaya göre, Rusya'nın en yaşanılmaz iki şehri Biysk ve Ussuriysk. Daha önce Finans Üniversitesi'nden uzmanların hazırladığı benzer bir sıralamada yaşam kalitesi bakımından Rusya'nın en iyi şehri Kazan seçilmişti.

12.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi