Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Rus Hollywood'una Ant Yapı katkısı

Rusya'daki önde gelen Türk inşaat şirketlerinden Ant Yapı, SSCB devrinden beri Rusya sinema sanayinin kalbinin attığı Mosfilm stüdyolarının yenilenmesi projesine de katkıda bulundu.

AB Development için proje kapsamında Mosfilm arazisinde "Vişnevıy Sad" (Vişne Bahçesi) lüks konut projesini tamamlayan Ant Yapı, ayrıca Mosfilm'in bir pavyon ve depo tesisini de yaptı.

Ant Yapı'nın bu projelerdeki katkısı Rus basınından da övgü aldı. Yapılan işten duydukları memnuniyeti ifade eden Mosfilm Genel Müdür Yardımcısı Vladimir Ryasov, "Türk şirketi Ant Yapı'nın müteahhitlik organizasyonu çalışmalarındaki yüksek kalitesini ve temposunu bir kez daha not etmek isterim" dedi.

Ant Yapı adına proje müdürlüğünü yürüten Melih Tufan Türkben de, "Dün ve bugün, her zaman Rusya’nın film  sektöründe bir marka olan Mosfilm için  ülkenin en büyük film stüdyosunun yenilenme projesinin hayata geçirilmesinde rol almanın gururunu yaşıyoruz. Yapmış olduğumuz depo yaklaşık 15 bin m2 ve içinde 500 binden fazla kostüm ve aksesuar gibi eşyaları barındırıyor. Süreç ve sürecin yönetimi çok kolay geçmedi ancak mutlu sona ulaştığımızda Türk inşaatçılar olarak hepimiz haklı bir gurur yaşadık" dedi.

6.12.2019


Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi