Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Moskova'nın 'cilalı imaj' devri

Moskova Belediye Başkanlığı koltuğunda 10'uncu yılına girmeye hazırlanan, özellikle altyapı ve çevre düzenlemeleri ile başkentin çehresini değiştiren isim olarak ünlenen Sergey Sobyanin, şimdi de başkentin "imajını cilalamak" için yeni, iddialı bir program başlatıyor. Moskova Belediyesi'nin yedi hedefi, önde gelen uluslararası reytinglerde şehrin pozisyonunu yükseltmek.

Bu amaçla belediyeye bağlı Analiz Merkezi, kendi bürokratlarıyla karar verip uygulamak yerine, "imaj stratejisi" belirlemek için gerekli şartarı haiz tüm profesyonellere açık bir yarışma düzenledi. Yarışmayı kazanan organizasyonla 49,8 milyon rublelik kontrat imzalanacak. Belirlenecek strateji sayesinde Moskova'nın 6 uluslararası reyingden en az 4'ünde basamak atlaması planlanıyor.
  
Bunlardan ilki, Mercer tarafından hazırlanan Quality of Living, Yaşam Kalitesi reytingi. Moskova bu reytingde 231 kent arasında 167'nci sırada.

İkincisi, IESE tarafından hazırlanan Cities in Motion (Hareket halindeki şehirler) reytinginde ise Moskova 174 kent arasında 86'ncı.

Arcadis'in hazırladığı Sustainable Cities Index'te (Sürdürülebilir şehirler endeksi) ise Rusya'nın başkenti bu yıl 100 şehir arasında 58'nci oldu.

Dördüncü sıradaki, The Economist dergisinin hazırladığı Safe Cities Index (Güvenli Şehirler Endeksi) de Moskova'nın basamak atlamayı hedeflediği reytinglerden bir diğeri. Moskova bu endekste şu anda 60 şehir arasında 37'nci sırada.

MORI'nin hazırladığı Global Power City Index'te (Küresel Güç Şehir Endeksi) Moskova 48 şehir arasında 32'nci.

Son olarak, yine The Economist dergisinin hazırladığı World's Most Liveable Cities (Dünyanın en yaşanılabilir şehirleri) sıralamasında Moskova 140 şehir arasında 68'nci sırada.

Belediyenin açtığı yarışmaya katılan organizasyonlardan Moskova'nın bu endekslerde geri kalmasına neden olan zayıflıkları tespit etmesi ve bu zayıflıkların giderilmesi için çözüm önerileri sıralaması bekleniyor. Yarışma sonunda imaj çalışması için sözleşme imzalanacak organizasyonun söz konusu reyingleri hazırlayan ekiplerle sıkı temas içinde çalışması da isteniyor.4.12.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi