Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Rusya'da 'en kaliteli yaşam' Kazan'da

Rusya'da Moskova ve St. Petersburg gibi metropollerle taşra arasındaki yaşam kalitesi farkı araştırmalara da yansıyor. Rusya hükümetine bağlı Finans Üniversitesi'nin yaptığı son çalışmada bu konuya dikkat çekildi. Nüfusu 250 binin üzerinde olan 78 Rusya şehrinin incelendiği araştırmada, ülkede yaşanabilecek en iyi şehir Tataristan'ın başkenti Kazan, en kötü yer ise Buryatya Cumhuriyet'inin Ulan-Ude kenti (fotoğtafta) olduğu sonucuna ulaşıldı.

Moskova'nın 5 bin 600 km doğusundaki 435 bin nüfuslu Sibirya bölgesi şehri; yol hizmetleri, toplu taşıma ve polis teşkilatının çalışması, konutların durumu, şehir altyapısının gelişkinliği ve yerel hükümetin icraatları kriterlerinin neredeyse tamamında son sırada yer aldı.

Konuyu haberleştiren Regnum ajansı, Ulan-Ude'nin Rusya'nın en kirli şehirleri sıralamasında da sık sık başta yer aldığını hatırlatıyor. Yakıt olarak odunun kullanıldığı şehirde otomobil sayısı da çok fazla. 

Araştırmada 6 yaşam kalitesi kriterinde en yüksek puanı toplayan üç şehir Kazan, Grozni ve Tümen olurken, Moskova beşinci sırada yer aldı. 

28.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi