Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
EKONOMİ

Yatırımcılar gelişen pazarlara döndü, Rusya'ya sıcak para girişi hız kazandı

Son haftalarda "gelişmekte olan pazar" ekonomilerine sıcak para akışı hızlanırken, Merkez Bankası’nın faiz indirmesi ve yüksek kâr oranları uluslararası yatırımcıların Rusya piyasalarına olan iştahını da günden güne arttırıyor. Emerging Portfolio Fund Research (EPFR) şirketinin verilerine göre, Rusya hisse senedi piyasalarına sadece geçen hafta 140 milyon dolar sıcak para girişi oldu. Yatırımcılar aynı hafta Rusya tahvillerine de 60 milyon dolar yatırdı. 

Kommersant gazetesinin haberine göre, Rusya’da geçen hafta küresel yatırım fonlarına 83 milyon dolar, Rusya yatırım fonlarına 57 milyon dolar para girişi kaydedildi.

Yabancı yatırımcıların Rusya piyasalarına son üç haftada yaptıkları toplam yatırım ise 210 milyon doları buldu.

EPFR verilerine göre, gelişmekte olan ülke piyasalarına geçen hafta toplam 3,26 milyar dolar sıcak para girişi oldu. Bu rakam bir önceki hafta ise 400 milyon dolardı.

ABD ile Çin’in ticari anlaşmazlıklarıyla ilgili uzlaşmaya varmaları ve FED ile Avrupa Merkez Bankası’nın para-kredi politikalarını yumuşatmalarının gelişmekte olan ülke piyasalarına yabancı yatırımcıların güvenini yeniden artırdığı belirtiliyor.

19.11.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi