Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya'dan beklenen haber: Batan turizm devini Türk şirketi satın aldı

İflası büyük yankı yaratan İngiliz turizm devi Thomas Cook'un Rusya ayağı olan İntourist'i beklendiği gibi Türk şirketi Anex Tour satın aldı. TurizmGüncel'in haberine göre, Anextour'un sahibi Neşet Koçkar alımı doğruladı. Thomas Cook'un Rusya'daki şirketi Intourist Rus pazarının en büyük 5 tur operatörü arasında yer alıyor. Anex Tour Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, Intourist’i satın aldıklarını belirtti. TurizmGüncel’e açıklama yapan Koçkar satın almaya ilişkin detayları ise daha sonra paylaşacaklarını belirtti.

Intourist’i satın almak için Çinli devlet turizm şirketlerinden Fosun’un, Neşet Koçkar’ın sahibi olduğu Anex Tour’un ve Almanya merkezli Rewe Group’un devrede olduğu yazılmıştı.

TürkRus.Com konuyu 19 Ekim'de şu haberle gündeme taşımıştı:
 
"Turizm sektöründe iddia: "Thomas Cook’un Rusya Intourist'ini Anex aldı" 

Rusya turizm sektörünün kulislerinde haftalardır konuşlan bir "kulis iddiası" sonunda haberlere de yansımaya başladı. İflas eden İngiltere merkezli dev acenta Thomas Cook’un Rusya operasyonlarını Türkiye kökenli Anex Tour'un satın aldığı iddia edildi. Rusya'daki şirket, SSCB döneminde kalma önde gelen İntourist'in adıyla anılan "Intourist Thomas Cook".

İşin ilginç yanı, "Intourist Thomas Cook’u Anex Tour satın aldı" iddiasının Rusya sektörel medyasında "Türk medyasında çıkan iddialara", Türk sektörel medyasında ise "Rus basınında çıkan haberlere" dayandırılarak yayınlanması. 

Konuştuğumuz, konuya yakın bir kaynak, Anex Tour'un Intourist Thomas Cook’u satın almak için bir süredir yoğun görüşmeler yaptığını ve pazarlıkların anlaşma noktasına geldiğini, ancak "kesin satın alındı" demek için şirket açıklamasının beklenmesi gerektiğini söyledi. 

Medyaya yansıyan iddialarda, Neşet Koçkar’ın sahibi olduğu Anex Tour, Intourist Thomas Cook’u satın aldığı iddia ediliyor.

Intourist’i satın almak için Çinli devlet turizm şirketlerinden Fosun’un, Neşet Koçkar’ın sahibi olduğu Anex Tour’un ve Almanya merkezli Rewe Group’un devrede olduğu yazılmıştı. "

14.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi