Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
GÜNDEM

Rusya basını: "Putin Erdoğan’ı ikna etti"

Soçi zirvesinin yankıları devam ediyor. Türkiye ile Rusya arasında imzalanan Suriye mutabakatı Rus basınında da geniş yankı buldu. İşte önde gelen Rus gazetelerinin konuyla ilgili yorumları:

RBC

Varılan mutabat sayesinde Erdoğan, Türkiye’de başarısından söz edebilecek ve prestijini koruyabilecek. Rusya ise kan akmasını ve insani bir felaketi önlemiş oldu. 

MOSKOVSKİ KOMSOMELETS

“Putin, Erdoğan’ı verdiği söz karşılığında barışa ikna etti”

“Vladimir Putin Erdoğan’ı ikna etmeyi başardı. Altı saat süren müzakelerin sonunda Erdoğan, Kremlin’in Suriye-Türkiye sınırında 30 kilometrelik alandan 150 saat içinde Kürt ayrılıkçıları temizleme sözü karşılığında, Barış Pınarı Harekatı’nı sonlandırmayı kabul etti.

ROSSİYSKAYA GAZETA

“Barışa 10 adım”

“10 maddelik planla önemli barış adımı atıldı. Uzmanlar, Rusya-Türkiye mutabakatını ciddi bir atılım olarak nitelendirdi. Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcıs Vladimir Cabarov, “Müzakereler uzun, ama yapıcıydı. Önemli anlaşmalara varıldı. Bu mutabakat sayesinde, Türkiye, Suriye ve Rusya silahlı kuvvetleri arasında endişe edildiği gibi olası bir çatışma yaşanması ihtimali ortadan kalktı. Kilit konu, Suriyenin toprak bütünlüğü” yorumunda bulundu. 

KOMMERSANT

“Putin, binlerce kilometre öteden savaşı kazandı”

23.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi