Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Meteoroloji müjdesi: "Kasımda sıcaklık mevsim normalinin üzerine çıkacak"

Başkent Moskova son 70 yılın en sıcak ekim sonunu yaşarken, Rusya'nın Avrupa kıtasına yakın şehirlerinde Kasım ayı da mevsim normallerinden daha sıcak geçecek. Meteoroloji Merkezi yetkililerinin tahminleri bu yönde. Rossiyskaya Gazeta'ya konuşan merkez yetkilisi Lyudmila Parşina Rusya'nın Leningrad, Pskov, Novgorod, Vologda vilayetlerinin yanı sıra Povoljye ve Merkez Federal okruglarına bağlı şehirlerde hava sıcaklığının normalin üstünde seyretmesini beklediklerini söyledi. 

Murmask, Karelya, Komi ve Arhangelsk gibi daha kuzey enlemlerde yer alan vilayet ve cumhuriyetlerde de sıcaklık en az bir derece daha yüksek ölçülecek. Ural, Hantı-Mansi ve Yamal gibi Asya kıtasında kalan bölgelerde ve kıyı Yakutistan, Primorski, Habarovsk gibi Uzak Doğu'da yer alan bölgelerde de Kasım ayının daha ılıman geçmesi bekleniyor. 

Başkent Moskova'da Kasım ayı sıcaklık ortalaması eksi 1,2 derece olacak. Gece sıcaklığın eksi 1 ile 6, gündüz ise artı 2 ve 3 derece arasında seyretmesi bekleniyor. Kasım ayında başkentte şiddetli bir soğuk gözlenmesi beklenmiyor.

Kasım ayında ülke genelinde mevsim normallerinden daha soğuk bir havanın beklendiği yerler ise Krasnodar Krayı ve Kırım gibi ülkenin güneyinde kalan bölgeler. Krasnoyarsk, İrktusk ve Buryatya'da da sıcaklık mevsim normallerinin altına düşebilir.

Bununla birlikte merkez yetkilileri, hava tahminlerinin genellikle kısa vadeli olduğunu hatırlatarak beklentilerin karşılanmayabileceği konusunda uyarıda bulunmayı ihmal etmiyor. Komsomolskaya Pravda'nın sorularını yanıtlayan merkez yöneticisi Roman Vilfand, tahminlerin gerçekleşme oranının yüzde 65-67 arasında olduğunu söyledi.

19.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi