Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

"Dünyanın en cömert ülkeleri" anketi: Rusya ilk 100'e bile giremedi...

Her ne kadar Ruslar kendilerini cömert olarak tanımlasa da, yapılan bir araştırma dünya genelinde Rusya halkıyla ilgili algının farklı yönde olduğunu ortaya koydu. Dünyanın En Cömert Ülkeleri araştırmasında, Rusya son 10 ülke arasında yer aldı. 
 
İngiliz yardım kuruluşu Charities Aid Foundation'un (CAF) Gallup ile birlikte son 10 yıla yayılan araştırması, Rusya'nın cömertlik sıralamasında ilk y100'e giremediğini gösterdi. Araştırmaya göre, dünyada vatandaşlarının en cömert olduğu ülke Amerika Birleşik Devletleri.

World Giving Index adlı endeks çeşitli ülkelerden insanların başkalarına yardım için kendi paralarından, vakitlerinden ve olanaklarından fedakarlık etmeye ne kadar hazır olduğu ölçmeyi hedefliyor. Araştırma kapsamında 10 yılda 126 ülkede 1,3 milyon görüşme gerçekleştirildi.

Buna göre, dünyanın "Tanımadığım insanlara yardım ederim", "Para yardımı yaparım", "Gönüllü çalışırım" gibi sorulara olumlu yanıt verenlerin en çok olduğu ülkeler ABD, Myanmar, Yeni Zelanda, Avustralya, İrlanda, Kanada, İngiltere, Hollanda, Sri Lanka ve Endonezya.

Rusya ise 117'nci olarak son 10 ülke arasında yer aldı. Listenin son beş sırasında Filistin, Sırbistan, Yemen, Yunanistan ve Çin bulunuyor. Türkiye CAF ve Gallup'un ortaklaşa araştırmasında görüşmeler yapılan 126 ülke arasında yer almadı. Araştırma raporuna (İngilizce) şu bağlantıdan ulaşılabilir.

17.10.2019

 

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi