Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rusya'da elektronik sigaraya resmen yeşil ışık: "Normalinden daha az zararlı"

Rusya'nın da üyesi olduğu Avrasya Ekonomik Komisyonu elektronik sigara, vape ve IQOS ürünlerinin üretimi ve satışına dair ilk düzenlemeyi çıkarmaya hazırlanıyor. İzvestiya gazetesinin haberine göre, taslak düzenleme, üreticilere bu ürünlerin "sigaradan daha az zararlı" olduğu yönünde bir ibare koymasına izin veriyor.

Rusya'da mevcut yasalar, elektronik sigara ve türev ürünlerin örneğin yetişkin olmayanlara satılmasına yönelik bir yasak içermiyor, zira bu ürünlerle ilgili herhangi bir düzenleme bulunmuyor. Gazetenin ulaştığı yetkililer, bu tür yasakların Avrasya Ekonomik Komisyonu'nun düzenlemesinin çıkmasından sonra gündeme geleceğini ifade etti.

Gazete ayrıca elektronik sigara ve benzer ürünlerin sağlığa etkisi üzerine Rusya Tarım Bakanlığı tarafından bir inceleme yürütüldüğünü yazıyor. 

Öte yandan, Amerika Birleşik Devletleri, yaklaşık 20 kişinin ölümüne neden olan gizemli "vape hastalığı" nedeniyle elektronik sigaraları yasaklamaya hazırlanıyor.

Avrasya Ekonomik Komisyonu Rusya, Ermenistan, Belarus, Kazakistan ve Kırgızistan'dan oluşuyor. Komisyonun kabul ettiği düzenlemeler tüm bu ülkeler için bağlayıcı nitelikte.

17.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da gündelik hayatınız 'normale' döndü mü?©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi