Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Moskova'da yeni 'toplu lezzet' mekanları: Öne çıkan 10 gastro market

Sıra dışı lezzetlere olan talep tüm dünyada olduğu gibi Rusya'da da yeni trendlerin önünü açıyor. Şimdilerde başkent Moskova'da en revaçta olan trend ise gastro marketler. Büyük kapalı alanlarda, tek bir çatı altında buluşam kafe ve restoranların tüm dünyada yayınal trendi, Moskova'yı da şenlendirdi. RBTH sitesi, yeni açılan çok sayıda mekanın içerisinden öne çıkan 10 gastro marketi sıraladı.

1. Depo. Adından da anlaşılacağı üzere eski bir depoda bu yıl hizmete açılan mekan dünyanın çeşitli mutfaklarında uzmanlaşmış 75 farklı kafeyi bünyesinde barındırıyor. Adres: ul. Lesnaya, d. 20.

2. Tsentralnıy na Maroseyke. Moskova'nın tam merkezinde, Kitay Gorod metro istasyonunun hemen çıkışına yerleşen bu food court da 30 küçük otantik kafeye ev sahipliği yapıyor. Adres: ul. Maroseyka, 1/4/2.

3. Tsentralnıy Rınok, Rojdestvenski Bulvar. Ekim Devrimi'nden önce pazar yeri olarak hizmet veren noktada kurulan bu food courtta Türk tatlılarından, Belçika wafflelarına kadar çok çeşitli lezzete ulaşmak mümkün. Tsentralnıy Rınok ayrıca vejetaryenlere de hizmet veriyor. Adres: Rojdestvenskiy Bulvar, d. 1.

4. StrEAT.  Avtozavodskaya metro istasyonuna iki dakikalık yürüyüş mesafesinde bir diğer gastronomi sokağı. 2018 yılında açılan mekan Vietnam, Kore, İsrail gibi ülkelerden 40 kafeyi barındırıyor. Adres: ul. Leninskaya Sloboda, d. 26.

5. Balçug. Kızıl Meydan'a yakın bir sokakta bulunan bu gastro market de 24 kafe ile müşteri ağırlıyor. Adres: ul. Balçug, d. 5.

6. Zaryadye Gastronomi Merkezi. Kremlin'in karşısına düşen meşhur Zaryadye parkının içindeki bu gasto markette pastırmadan Sahalin istiridyesine kadar çok farklı lezzetleri denemek mümkün. Adres: ul. Varvarka, d. 6.

7. Danilovski Rınok. Moskova'nın en eski gastro marketi olma özelliğine sahip Danilovski Pazarı, Tulskaya metro istasyonunun hemen çıkışında yer alıyor. Pazarın gözdesi eskiden olduğu gibi yine çiftlik ürünleri satan tezgahlar. Adres: ul. Myatnaya, d. 74.

8. Usaçyovski Rınok. Moskova'nın göz bebeği Hamovniki semtinin ünlü pazarı Usaçyovski, aynı zamanda Asya yemeklerinden çiftlik ürünlerine çeşit çeşit gıdanın tadına bakılabilecek bir gastronomi merkezi. Adres: ul. Usaçyova, d. 26.

9. Vokrug Sveta. Gastro turistlerin Moskova'da muhakkak ziyaret etmesi gereken bu market, ünlü Rus restorancıların zihinlerinden çıkma bir konsept. Vokrug Sveta 26 kafeye ev sahipliği yapıyor. Adres: ul. Nikolskaya, d. 10.

10. Eat Market. Park Kulturı metro istasyonunun hemen yanına yerleşen bu gastronomi mekanı özellikle öğle molalarında çalışanların uğrak yerleri arasında. Mekanda 20 restoranın yanı sıra barlar ve şarap odaları bulunuyor. Adres: ul. Timur Frunze, d. 11/13.

10.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi