Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

Çocuklar için internette kaç saat?

Çocukların internette ne kadar süre vakit geçirmeleri sağlıkları için zararsız? Rusya’da bilim adamları bu konuyu araştırdı. Kommersant gazetesi, Moskova Devlet Üniversitesi Psikoloji Fakültesi Profesörü Galina Soldatovaya ile Pataloji ve Nörorehabilitasyon Merkezi Anastasiya Vişnevaya’nın araştırmasının sonuçlarına yer verdi.

Araştırmada, 5-6 yaşındaki çocukların günde en fazla 1 saat, 11 yaş altındaki ilk öğretim öğrencilerinin 1-3 saat, 12-13 yaşındaki çocukların 1-5 saat arasında internette vakit geçirmelerinin sağlıkları için zararlı olmadığı görüşü savunuldu. Rus bilim adamlarına göre internet, çocukların bilişsel gelişimini olumlu etkiliyor. 

Moskova Yazılımcılar Okulu Müdürü Sergey Şedov, Business FM’e yaptığı değerlendirmede, “Bu görüşe katılıyorum, ama asıl konu, çocukların internette nasıl vakit geçirdikleri. Online eğitim alan çocuklar gerçekten bilgileri daha iyi analiz edebiliyor. Ancak internette çocukların gelişimini olumlu etkilemeyen birçok aktivite de var. Ebeveynlerin gözlemlemeleri çok önemli” dedi. 

Psikoterapist Olga Dobrınina ise, “Bugünkü gerçeklikte çocukları internetten tamamen koparmak artık mümkün değil. Bilgi devrimi yapıldı. Ama tüm farklı aktiviteleri dengelemek gerekiyor. Eğer internete bir amaç için giriyorsa, bu olumlu” değerlendirmesinde bulundu.

8.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi