Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Mutluluğun bedeli ne kadar?

"Mutlu bir hayat sürebilmeniz için ayda ne kadar net gelire ihtiyacınız var?” Rusya'da halka bu soru soruldu. İnsan kaynakları portalı Superjob'un anketine göre, ortalama bir Rusya vatandaşının mutlu olmak için ihtiyaç duyduğu aylık gelir miktarı 161 bin ruble, yani 14 bin TL.

Rusya'da kadınlar erkeklere kıyasla üçte bir oranında daha az parayla mutlu olunabileceği kanısında. 

Ortalama bir erkek 181 bin ruble gelirle mutlu olabileceğini beyan ederken, kadınlar arasında bu miktar 138 bin rubleye kadar iniyor. Her iki cinsten 24 yaş altı katılımcılar ise 118 bin rublelik gelire razı. 25-34 yaş grubunda bu miktar 159 bin rubleye çıkarken, 45 yaş üstü vatandaşar mutluluğa 171 bin ruble bedel biçiyor.

Superjob analistleri, halihazırda geliri yüksek olan katılımcıların mutluluk için daha yüksek miktarlar telaffuz etme eğiliminde olduğuna dikkat çekiyor. Geliri aylık 30 bin rublenin altında olanlar 117 bin ruble ile mutlu olacabileceğini düşünürken, ayda 80 binden fazla kazananlar için alt sınır 238 bin rubleye kadar yükseliyor.

Araştırma, mutluluğa biçilen bedellerin bölgeden bölgeye az da olsa farklılık arz ettiğini gösterdi. Buna göre, bir Moskovalının mutlu bir yaşam sürmek için ayda 212 bin rubleye ihtiyacı olurken, Vladivostok'ta bu miktar 205 bin rubleye iniyor.

5.10.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi