Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
DÜNYA HABERLERİ

Rus havaalanlarına 'sınırlı sigara odası'

Rusya'da havaalanlarında açılması planlanan sigara içme yerleriyle ilgili tartışmalar sürüyor. Son olarak Rusya Sağlık Bakanlığı, havaalanlarında en fazla 2 sigara içme odasına izin verilmesini teklif etti.

Rusya 2013 yılında havaalanlarında sigara içme yerlerini yasaklamıştı. Ancak uygulamanın pratikte işlememesi üzerine, yeni bir yasa tasarısı ile sigara içme yerlerine geri dönüş yolu açılmıştı.

Tasarı Duma'da Temmuz ayında yapılan ilk oturumda kabul edildi. Konunun yakında ikinci oturumda görüşülmesi bekleniyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerisinin de tasarıya girdiği öğrenildi. Konuyu haberleştiren İzvestiya gazetesi, tasarının son halini 1 Ekimde alacağını, ardından Duma'da ikinci oturumun yapılmasının beklendiğini yazdı. 

Gazeteye göre, resmi tüketici koruma kurumu Rospotrebnadzor, sigara içme yerlerinin geri dönüşüne karşı olduğu için Sağlık Bakanlığı'nın önerisine de destek vermiyor. Ancak Ulaştırma ve Ekonomik Kalkınma bakanlıklarının öneriyi desteklediği belirtiliyor.

28.9.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya'da Kovid-19 salgınında 2. dalga ihtimali sizce nedir?

©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi