Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
YAŞAM

Rus turistlerin sonbaharda Türkiye talebi patladı, tur başına ne kadar harcanıyor?

Gelirlerdeki düşüşle birlikte tatil bütçelerini kısan Rus turistler, daha ucuz fiyatlı sonbahar turlarına yöneldi. Kommersant gazetesinin haberine göre, Rusya’da sonbahar döneminde tur paketi satışları geçen sezona kıyasla yüzde 20-30 arttı. Yaz sezonunda ise bu oranının genelde yüzde 7’yi geçmediğine dikkat çekiliyor. 

Rusya vatandaşlarının sonbahar ayları için yaptıkları tatil rezervasyonlarının en fazla arttığı ülke yüzde 28 ile Türkiye oldu. 

Space Travel Genel Müdürü Artur Muradyan, turistlerin yazın tatil planlarını ertelemelerinin de sonbahar turlarındaki artışa yol açtığını söyledi.

Türkiye, Yunanistan ve Mısır gibi ülkelerde otellerin sonbahar döneminde fiyatları aşağı çektiğini belirten Muradyan, yazın Rusya’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında olmasının da eylül ve ekim aylarında tatile çıkan kişilerin sayısını artırdığına dikkat çekti.

Travelata.ru sitesinden Svetlana Duşinova ise, “Eylül ve ekim için en yüksek talep bugün Tunus’a, ama Türkiye ve Kıbrıs da bu ülkenin çok gerisinde değiller” şeklinde bilgi verdi. 

Tutu.ru’nun verilerine göre, Türkiye’de Rus turistlerin yaptıkları tatil rezervasyonlarının kişi başı ortalama fiyatı bugün 31 bin ruble (480 dolar). Bu rakam geçen yılnı aynı dönemine göre yüzde 4 düşük.

14.8.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi