Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Rusyadan Sevgilerle

Ruble için 26 Temmuz uyarısı

"Merkez Bankası’nın bir sonraki  Yönetim Kurulu toplantısı sonrası ruble dolar karşısında sert bir düşüş sürecine girebilir.” Piyasada konuşulan bu senaryo, Rusya'da devletin resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta’ya değerlendirmede bulunan Uluslararası Finans Merkezi uzmanı Vladimir Rojankovski’den geldi.

 Rojanovski, rublenin önümüzdeki hafta boyunca, ABD’nin ikinci çeyrek ekonomi verilerini açıklamasının etkisiyle değer kazanacağını öngördü.

Ancak Merkez Bankası’nın, 26 Temmuzda yapılacak Yönetim Kurulu toplantısı sonrası Maiye Bakanlığı için döviz alımına başlayabileceğine dikkat çeken ünlü ekonomist, bunun rublede düşüş eğilimine neden olabileceğini öngördü. 

Toplantının yapılacağı 26 Temmuz tarihinin “ruble için en kötü gün olacağını” tahmin eden Rojanovski, “Bir süre dolarda 64-65 ruble aralığına dönebiliriz” dedi.

Merkez Bankası’nın politika faizini yüzde 0,25 düşüreceğini öngören uzman, “Dengeli dolar kuru bugün 54 ruble olmalı. Bazı meslektaşlarım hatta 52 rubleyi telaffuz ediyor” diye konuştu. 

Rojanovski, dolar kurunun önümüzdeki hafta 63,5 rubleye yükselebileceğini, kısa bir süre için 65 rubleye kadar çıkabileceğini öngördü. 

19.7.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi