Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Web yazılım uzmanı
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
BASINDAN SEÇMELER

"İhtiyacım olmasa da çalışmaya devam"

Rusya'da yapılan bir kamuoyu araştırması halkın çoğunun çalıştığı işten "ziyadesiyle" memnun olduğunu gösterdi. Kamuoyu araştırmaları merkezi VTSİOM'un son anketine göre, ülke genelinde çalışanların yüzde 85'i bu cevabı verdi.  Hatta ankete göre çalışanların yüzde 78'i maddi açıdan ihtiyaç duymasa bile çalışmaya devam edeceğini söylüyor.

'Mecbur olmasam kesinlikle çalışmam" diyenlerin oranı yüzde 21.

Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere, nüfusu 1 milyonun üzerindeki şehirlerde ise işinden memnun olanların oranı yüzde 93'e kadar yükseliyor.

Öte yandan anket katılımcılarının yüzde 68'i, daha fazla çalışmaları halinde maaşlarının artacağına inanmadıklarını belirttti. İleri yaştaki kişiler arasında bu görüş daha yaygın.
 
 Çalışanların yüzde 34'ü, meslek seçimlerine hangi faktörlerin etki ettiği yönündeki soruya, "Şartlar öyle gerektirdi" cevabını verdi. "Kendi ilgi alanımda çalışıyorum" diyenlerin oranı yüzde 30. Anket katılımcılarının yüzde 17'si yüksek maaştan dolayı, yüzde 17'si ise başka seçeneği olmadığı için bugünkü mesleğini tercih ettiğini söyledi.  
 
14.5.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Putin 2024'te başkanlık süresi bittikten sonra da iktidarda kalmalı mı?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi