Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkiye-Rusya haber sitesi
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
Ne Var Ne Yok?

Taşradan 'dolar milyarderliği'ne

Rusya'nın taşrasından çıktılar, dünyanın "zenginler kulübü"ne girdiler... 300 bin nüfuslu Vologda şehrinde doğup büyüyen iki Rus kardeş, Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’ne Rusya’dan giren iki yeni isim oldu. Bilgisayar oyunları üreticisi Playrix Holding’in kurucuları İgor ve Dmitriy Buhman kardeşlerin toplam servetlerinin 2,8 milyar dolar olduğu ve listeye ilk defa girdikleri belirtildi. Çinliler iki kardeşin şirketinin peşinde.

2001 yılında hobilerini işe çevirerek kolları sıvayan ve ilk oyunlarından 100 dolar kazanan iki kardeş, 2004'e gelindiğinde 10 bin dolar kazanarak "Biz bu işi" yaparız demeye başladı. Ve o yıl Playrix  şirketini kurdu. 
  
Ürettikleri oyunlar dünya çapından ün kazanan, bugün akılllı telefonlar ve sosyal paylaşım sisteleri için çok sayıda oyun üreten İgor ve Dmitriy Buhman’in her biri 1,4 milyar dolarlık servetin sahibi oldu.

Yıllık cirosu 1,2 milyar dolar olarak hesaplanan Playrix şirketi, özellikle Fishdom, Gardenscapes ve Homesscapes adlı ürünleriyle tanınıyor.

Çinli iDreamSky Technology Holdings, bu senenin başında Payrix’i satın almak için girişimde bulundu. Ancak Buhman kardeşler, Çinli yatrımcıların yaptıkları 3 milyar dolarlık teklifi geri çevirdi.

Bloomberg’in nisan ayının başında açıkladığı 500 kişilik milyarderler listesinde Rusya’dan 23 kişi yer aldı. 

 
18.4.2019

Paylaş
İLGİLİ HABERLER
Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam Türkrus reklam
ANKET
Rusya sınırları en erken ne zaman açılabilir?


©Copyright Turkrus.com - All Rights Reserved
Türkiye-Rusya haber sitesi Türkiye-Rusya haber sitesi